e2V Sunly grafikaRenomowana spółka obrotu zieloną energią e2V/Ekovoltis z radością ogłasza podpisanie pięcioletniej umowy PPA (Power Purchase Agreement) w formule Pay as Produced z wiodącym producentem energii z OZE, Grupą Sunly. Umowa, obejmująca odkup energii elektrycznej wytworzonej w źródłach PV, zaczęła obowiązywać od marca 2024 roku, otwierając nowy rozdział w dziedzinie zrównoważonej energetyki. 

adamskaPotrzebujemy w systemie więcej energii z OZE ze względu nie tylko na cele klimatyczne, ale przede wszystkim na ceny energii. Nie osiągniemy niższych cen bez zwiększenia udziału energii z OZE, a do tego niezbędne są magazyny energii – podkreśla Barbara Adamska, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Jak wskazuje, w Polsce ten rynek dopiero raczkuje, ale zainteresowanie rośnie, szczególnie ze strony prosumentów, m.in. dzięki dotacjom z programu Mój Prąd.

Ekovoltis0I1A3050Przyszłość nie jest niewiadomą. Zależy od naszych dzisiejszych wyborów. To my decydujemy o tym, jak będzie wyglądało życie na Ziemi. O perspektywach, szczególnie tych niepokojących, mówi Piotr Ostaszewski – Prezes Ekovoltis – firmy, której marka e2V promuje ekologiczną energię.

fotoZnowelizowana Polityka Energetyczna Polski przewiduje - że przy założeniu racjonalnego wzrostu -  w 2030 r. w Polsce może funkcjonować 27 GW mocy w fotowoltaice; w 2040 r. może być to już 45 GW. Czy to możliwe? Zdaniem Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki jak najbardziej. Do tego celu konieczne jest usunięcie barier, które blokują wielkoskalową fotowoltaikę. Jedną z nich jest ustawa o planowaniu przestrzennym, która trafiła pod obrady Sejmu.

verseo1 Ostatnia dekada, a szczególnie minione 5 lat, to prawdziwy rozkwit popularności fotowoltaiki. Nieustannie powstają nowe farmy fotowoltaiczne w zachodniopomorskim i innych regionach kraju, przybywa też dużych instalacji dla największych przedsiębiorstw. Niemniej największy przyrost zauważamy w obszarze mikroinstalacji.