Baner 1200x1200 GMINA GDANSK

 


Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy. Jak zrealizować cel zwiększenia efektywności energetycznej w inwestycjach komunalnych? Co jest istotą prac termomodernizacyjnych i jak je prawidłowo przeprowadzać? Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu energooszczędnych i efektywnych systemów? Jak realizować inwestycje komunalne i skąd brać na to pieniądze? Jak rozpisać wniosek o dofinansowanie inwestycji?

 

Właśnie na ten temat prowadzona będzie dyskusja podczas XXIX Forum Energia w Gminie, które odbędzie się 4 października 2018 r. w Gdańsku.

 

– Jeżeli chcemy zbudować nowoczesną niskoemisyjną gospodarkę, potrzebujemy przede wszystkim zwiększyć świadomość inwestorów, zarówno na poziomie gospodarstwa domowego jak i na poziomie inwestora instytucjonalnego, co do możliwości zastosowania rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną. Taką rolę pełni Forum Energia w Gminie. Bez podstawowej wiedzy na temat dostępnych technologii i rozmów na poziomie inwestor-projektant-wykonawca, które mają za zadanie rozwianie wątpliwości co do słuszności zastosowania konkretnych rozwiązań, pozostaniemy na tym etapie, na którym jesteśmy, zapominając o konieczności rozwoju. Oczywiście potrzebujemy środków finansowych na realizację projektów, potrzebujemy regulacji na poziomie krajowym i lokalnym, ale równie mocno potrzebujemy rzetelnej wiedzy i skutecznej komunikacji społecznej. – twierdzi dr inż. Michał Kaczmarczyk (AGH, GLOBEnergia).

 

W programie przewidziano poruszenie zagadnień z techniki grzewczej (pompy ciepła), fotowoltaiki, termomodernizacji budynków.

 

Nie zabraknie także niezwykle popularnej w ostatnim czasie kwestii elektromobilności. Ponadto przedstawiony zostanie od strony praktycznej realizacji Program Czyste Powietrze, który jest niezwykle istotnym aspektem działań na rzecz poprawy gospodarki cieplnej budynków, w kontekście przeciwdziałania niskiej emisji.
Jak podkreślają organizatorzy Forum cykl konferencji Energia w Gminie, to nie tylko standardowe prezentacje ale także Energetyczny Talk Show, w którym poruszone zostaną takie tematy jak fotowoltaika w liczbach, rozwój polskiego rynku pomp ciepła, projekt a wykonawstwo w termomodernizacji budynków, czy planowanie przestrzenne i zrównoważona infrastruktura.

 

– Forum Energia w Gminie to spotkanie praktyków, fachowców i inwestorów. Tutaj rozmawiamy o technologii dla budynków użyteczności publicznej jak i dla domów jednorodzinnych. Całość spinamy tematami związanymi z finansowaniem. – zaprasza Bartłomiej Świderek, wiceprezes zarządu GLOBEnergia Sp. z o.o.

 

Wstęp bezpłatny: dla burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji, spółek miejskich, instytucji państwowych i naukowych, partnerów organizatorów konferencji – obowiązkowa rejestracja na stronie wydarzenia.

 

Uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający udział w wydarzeniu oraz Poradnik „Niska Emisja – efektywność energetyczna w gminach i samorządach” pod redakcją naukową dr inż. Michała Kaczmarczyka.
XXIX Forum Energia w Gminie - 4 października 2018 r.
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Nowy Ratusz, Sala Obrad Rady Miasta Gdańska,
ul. Wały Jagiellońskie 1
Szczegóły programu, formularz rejestracyjny oraz informacje dodatkowe dostępne na stronie internetowej: www.globenergia.pl/wydarzenia/xxix-forum-energia-w-gminie-w-gdansku


Materiał informacyjny GlobeEnergia.

 

WYWIADY

Recycling Rejs

Prezes Grupy Arcus Michał Czeredys

Środowisko

Coca Cola rozpoczyna test pierwszej papierowej butelki zdjęcie 1

Pierwsza papierowa butelka staje się faktem, czytaj więcej

WYDARZENIA

Ekoinspiracje 2018

Odnawialne źródła energii w aktulanej sytuacji geopolitycznej,czytaj więcej

SAMORZĄD

Forum w Gdańsku

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy...

CSR

228x144

Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska.