head aktualnoscW dniach 29-30 stycznia 2018 roku zapraszamy na XVIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL, który odbędzie się w Warszawie. Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do omówienia najważniejszych wyzwań przed jakimi stoi sektor energetyczny, ciepłowniczy, czy gazowy.

head aktualnosc

Wśród najistotniejszych tematów, jakie zostaną poruszone w ramach Kongresu znalazły się: najbliższa przyszłość polskiej energetyki z perspektywy Rządu i przedsiębiorstw, reorganizacja polskiego rynku energii, potencjał inwestycyjny sektora ciepłowniczego, gaz w polityce energetycznej Polski, elektromobilność, klastry energetyczne, innowacje i OZE, rynek sprzedaży i dystrybucji energii oraz gazu.

[ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM]

 

Podczas dwóch dni debat o wyzwaniach dla polskiej energetyki dyskutować będą najważniejsi przedstawiciele sektora, jak i również przedstawiciele Rządu, eksperci, naukowcy i praktycy zajmujący się na co dzień w swojej pracy problematyką polskiej energetyki. Swój udział zapowiedzieli m.in. Krzysztof Tchórzewski – Minister Energii, prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek – Sekretarz Stanu, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa w Ministerstwie Środowiska, Maciej Bando - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki; Andrzej Piotrowski - Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii; .; Adam Gawęda - Senator RP, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności; dr inż. Wojciech Myślecki – Ekspert ds. Rynku Energii, Politechnika Wrocławska.

[ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM]

 

W Kongresie wezmą także udział przedstawiciele zarządów największych spółek energetycznych i ciepłowniczych w Polsce m.in.

Henryk Baranowski – Prezes Zarządu, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.,

Jarosław Broda - Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju, TAURON Polska Energia S.A.,

Mirosław Kowalik – Prezes Zarządu, Enea S.A.,

Maciej Woźniak - Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych, PGNiG S.A.,

Piotr Zawistowski – Prezes Zarządu, Towarowa Giełda Energii,

Marcin Lewandowski - Członek Zarządu, Grupa GPEC; T

omasz Wilczak - Członek Zarządu - Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych, PGNiG TERMIKA S.A.,

Dawid Klimczak – Prezes Zarządu, ENEA Trading Sp. z o.o.,

Grzegorz Lot - Wiceprezes Zarządu, TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.,

Henryk Mucha – Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny,

dr Adam Węgrzyn - Członek Zarządu, Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.,

Henryk Młodawski - Członek Zarządu, Exalo Drilling.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz pełny program Kongresu dostępny na stronie www.powerpol.pl

WYWIADY

Recycling Rejs

Prezes Grupy Arcus Michał Czeredys

Środowisko

Coca Cola rozpoczyna test pierwszej papierowej butelki zdjęcie 1

Pierwsza papierowa butelka staje się faktem, czytaj więcej

WYDARZENIA

Ekoinspiracje 2018

Odnawialne źródła energii w aktulanej sytuacji geopolitycznej,czytaj więcej

SAMORZĄD

Forum w Gdańsku

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy...

CSR

228x144

Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska.