Rocfin.png1Rockfin jest wiodącą na świecie firmą inżynieryjną, specjalizującą się w projektowaniu, produkcji, testowaniu i serwisowaniu systemów olejowych, paliwowych do turbin gazowych, turbin parowych, generatorów, kompresorów oraz wysokociśnieniowych napędów i systemów sterowania. Firma powstała w 1991 roku i obecnie zatrudnia 700 osób, w tym ponad 250 inżynierów. Główny zakład produkcyjny zlokalizowany jest w rejonie Gdańska. Spółka posiada również zakłady produkcyjne w Gorlicach i Bydgoszczy. Na przestrzeni ostatnich lat spółka dostarczyła setki układów pomocniczych do elektrowni na całym świecie, wliczając w to kluczowe i największe infrastrukturalne inwestycje w tym regionie świata jak elektrownia jądrowa Flamaville czy wpisana do Księgi Rekordów Guinessa elektrownia Bouchain. Ostatnio odnotowane sukcesy spółki to zdobycie kolejnych kontraktów na dostawy urządzeń dla elektrowni nuklearnych (Akkuyu, Paks) oraz produkcja pierwszego ogniwa paliwowego SOFC dedykowanego na rynek europejski. Rockfin konsekwentnie rozwija swoje portfolio produktowe o urządzenia wspierające transformacje energetyczną, dekarbonizację stawiając na rozwój wodoru jako paliwa przyszłości. 

 

WYWIADY

Recycling Rejs

Prezes Grupy Arcus Michał Czeredys

Środowisko

Coca Cola rozpoczyna test pierwszej papierowej butelki zdjęcie 1

Pierwsza papierowa butelka staje się faktem, czytaj więcej

WYDARZENIA

Ekoinspiracje 2018

Odnawialne źródła energii w aktulanej sytuacji geopolitycznej,czytaj więcej

SAMORZĄD

Forum w Gdańsku

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy...

CSR

228x144

Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska.