logo 2Cztery inspirujące projekty dotyczące zrównoważonej energii, z Hiszpanii, Francji i Portugalii, zdobyły Europejskie Nagrody Energii Odnawialnej za rok 2019. 
Nagrody wręczono w Brukseli podczas ceremonii z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. Projekty były oceniane w czterech kategoriach: zarządzanie, zaangażowanie, innowacyjność i młodość. W tym roku przyznano również dwie dodatkowe nagrody - Nagrodę Obywatelską, której zdobywca został wybrany w głosowaniu, oraz nagrodę dla krajów Partnerstwa Wschodniego.

19060093 142417006318587 879097489386923439 nNabór wniosków o dotacje i pożyczki w dwóch programach – pilotażowym Ciepłownictwo powiatowe oraz Energia Plus –  rozpocznie się już za kilka dni, 1 marca br. W ten sposób Narodowy Fundusz Ochrony Środowa i Gospodarki Wodnej chce się przyczynić do zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko. W szczególności chodzi o poprawę jakości powietrza.

Obraz1Filtry do nosa marki WoodyKnows przeciw alergenom wziewnym i smogowi - wygodne i dyskretne wkładki do nosa z wymiennymi filtrami.

wodaPrawie cała Holandia kilka metrów pod wodą, pacyficzne wyspy i państwa znikające z mapy, morskie plaże w Malborku i Szczecinie. Media są pełne katastroficznych scenariuszy. We współczesnych mediach straszenie powodziami i brakiem wody pitnej w tym samym zdaniu jest na porządku dziennym. W roztaczaniu katastroficznych wizji  obowiązuje całkowita wolność, a autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje słowa. Z zalewu fantazji medialnych niezwykle trudno się dowiedzieć, jakie skutki globalnego ocieplenia naprawdę prognozują naukowcy.

bro1Tony Yanow zbudował gastronomiczny biznes z zachowaniem wszelkich standardów ekologicznych. Jego wegetariańskie i wegańskie potrawy oraz lokalne piwo od trzech lat przyciągają miliony klientów w Ameryce.