Honda e1Honda e to wyjątkowy, trudny do zaszufladkowania samochód. Debiut japońskiego koncernu w kategorii aut elektrycznych okazał się udany. To „elektryk” inny niż wszystkie. Nie przypomina żadnej marki, która do tej pory pojawiła się na rynku.

Futurystyczny wygląd z dozą retro uroku

Samochody produkcyjne rzadko przypominają samochody koncepcyjne, które zadebiutowały kilka lat wcześniej, ale Hondzie udało się zachować podstawy wyglądu EV Prototype, co oznacza, że ​​Honda e wygląda w każdym calu jak funkcjonujący samochód koncepcyjny. Przez niektórych uważany za rywala MINI Elektric wyróżnia się osobowością, jakoscią i nowoczesnymi rozwiązaniami, choć na pierwszy rzut oka może budzić kontrowersje.

Honda e 2

Wnętrze jest zaawansowane technologicznie i przyjazne dla użytkownika

Oryginalna sylwetka to nie jedyna rzecz, która wyróżnia Hondę e. Deska rozdzielcza z dwoma 12,3-calowymi ekranami dotykowymi z bardzo bogatym menu robi wrażenie, ale nowatorski pomysł z wykorzystaniem dwóch dodatkowych wyświetlaczy zastępujących lusterka boczne robi naprawdę ogromne wrażenie. Obraz na wyświetlaczach jest bardzo wyraźny i wiernie „oddaje” rzeczywistość. Wszystko to za sprawą bocznych kamer umieszczonych w miejscu, gdzie tradycyjnie znajdują się lusterka.

Drobne akcenty wykończenia takie jak elementy ze sztucznego  drewna i przyjazne tkaniny na siedzeniach sprawiają, że czujesz się wewnątrz bardzo przyjemnie.

Ważna informacja dla młodych kierowców – jeśli jesteś znudzony podczas ładowania, możesz wykorzystać nowoczesne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości podłączając np. konsolę do standardowego  gniazda HDMI zapewniając rozrywkę sobie  oraz pasażerom.

Aplikacja Honda + umożliwia wszechstronne kontrolowanie Hondy e. Blokuje zamki drzwi, zabezpiecza samochód lub uruchamia klimatyzację z dowolnego miejsca. 

Honda eMoc i ładowanie

Wyposażona w silnik elektryczny o mocy 154 KM i momencie obrotowym 315 Nm w 8,3 sekundy potrafi osiągnąć 100 km/h. To bardzo dobry wynik. Honda e, wg norm WLTP, osiąga zasięg do 222 km. Zestaw akumulatorów Panasonic o pojemności 35,5 kWh umieszczonych pod podłogą można naładować do 80% pojemności w 30 minut za pomocą tzw. szybkiej ładowarki (CCS) Umieszczenie portu ładowania w masce (zamiast z boku) jest bardzo dobrym rozwiązaniem, unikamy w ten sposób skomplikowanych manewrów przy ładowarkach.

Honda e łączy ekologię z wyjątkowymi osiągami. Sportowa, mocna i niezwykle zwinna jest stworzona do miejskich warunków. Sprawdza się w nich bardzo dobrze.

Jacek Szczęsny

WYWIADY

Recycling Rejs

Prezes Grupy Arcus Michał Czeredys

Środowisko

Coca Cola rozpoczyna test pierwszej papierowej butelki zdjęcie 1

Pierwsza papierowa butelka staje się faktem, czytaj więcej

WYDARZENIA

Ekoinspiracje 2018

Odnawialne źródła energii w aktulanej sytuacji geopolitycznej,czytaj więcej

SAMORZĄD

Forum w Gdańsku

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy...

CSR

228x144

Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska.