mini e opelUniwersalny pojazd dla młodych kierowców, dla dojeżdżających do pracy, dla kurierów, a teraz także dla strażaków w fabryce Opla. Mały Rocks‑e dotrze do każdego zakątka zakładów w Rüsselsheim. W pełni wyposażony w specjalny system sygnalizacji, światła pojazdu uprzywilejowanego, strażackie barwy, spełni znakomicie swoją rolę.

Rüsselsheim. Opel Rocks‑ejest mały, zwrotny, elektryczny i bezemisyjny. Ten elektryczny mikropojazd okazuje się także uniwersalny, bo sprawdza się w różnych rolach, na przykład jako środek lokomocji między domem a pracą lub pojazd dla kurierów. O tej wszechstronności przekonała się również zakładowa straż pożarna Opla w Rüsselsheim, gdzie czerwony Opel Rocks‑e właśnie rozpoczął służbę.

Najmniejszy pojazd w strażackiej flocie prezentuje się dość osobliwie. Jednak kolor, specjalny system sygnalizacyjny, migające przednie światła i numery pojazdu ratowniczego wyraźnie informują o jego przeznaczeniu. Rocks‑e jest wyposażony we wszystko, co potrzebne do służby na terenie zakładów w Rüsselsheim. Duża ilość miejsca pod fotelem pasażera oraz w podłogowym schowku na narzędzia pozwala na wykorzystanie bezemisyjnego czterokołowca na przykład przy sprawdzaniu gaśnic rozmieszczonych w różnych punktach na terenie zakładu zajmującego powierzchnię 1,9 km2.

Zwrotny Rocks‑e, którego promień skrętu wynosi zaledwie 7,2 m, pozwala strażakom na bezemisyjne i błyskawiczne dotarcie do każdego zakątka obiektu. Zasięg 75 kilometrów (według WLTP) jest więcej niż wystarczający. Strażacy nie muszą już parkować pojazdu przed wejściem i przemierzać rozległych hal na piechotę, bo dzięki elektrycznemu układowi napędowemu, długości 2,41 m i szerokości 1,39 m (bez lusterek zewnętrznych) mogą wjechać do środka. W ten sposób oszczędzają mnóstwo czasu. Rocks‑e bardzo zwraca na siebie uwagę i zawsze wywołuje uśmiech na twarzach pracowników.

Opel Rocks‑e dla zakładowej straży pożarnej w Rüsselsheim jest wspólnym projektem strażaków oraz pracowników Działu Zaawansowanej Inżynierii i Działu Pojazdów Specjalnych (Opel Special Vehicles – OSV). Wykonując tę wyjątkową zabudowę, niemiecka marka po raz kolejny dowiodła wszechstronności małego elektrycznego pojazdu. Innowacyjny Rocks‑e jest nie tylko eleganckim i przystępnym cenowo biletem wstępu do elektrycznej motoryzacji dla młodych ludzi, którzy ukończyli 15 lat – już niedługo będzie dostępny także w wersji dla kurierów jako Opel Rocks‑e KARGO.

O firmie Opel

Opel jest jednym z największych europejskich producentów samochodów i liderem w redukcji emisji CO2, dzięki szeroko zakrojonej ofensywie elektryfikacyjnej. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Adama Opla w Rüsselsheim w Niemczech w 1862 r. Firma zaczęła produkować samochody w 1899 r. Opel jest częścią Stellantis NV, światowego lidera stworzonego dla nowej ery zrównoważonej mobilności w wyniku połączenia Groupe PSA i FCA Group w styczniu 2021 roku. Wraz z brytyjską siostrzaną marką Vauxhall firma jest reprezentowana w ponad 60 krajach na całym świecie. Opel obecnie konsekwentnie realizuje swoją strategię elektryfikacji, w celu zapewnienia sobie trwałego sukcesu na rynku oraz zaspokojenia przyszłych potrzeb klientów w zakresie mobilności. Do 2024 r. wszystkie modele samochodów marki Opel oferowane w Europie będą dostępne także w wersji zelektryfikowanej. Począwszy od 2028 roku, Opel będzie się całkowicie koncentrował w Europie na pojazdach w pełni elektrycznych. https://int-media.opel.com

EiR

 

WYWIADY

Recycling Rejs

Prezes Grupy Arcus Michał Czeredys

Środowisko

Coca Cola rozpoczyna test pierwszej papierowej butelki zdjęcie 1

Pierwsza papierowa butelka staje się faktem, czytaj więcej

WYDARZENIA

Ekoinspiracje 2018

Odnawialne źródła energii w aktulanej sytuacji geopolitycznej,czytaj więcej

SAMORZĄD

Forum w Gdańsku

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy...

CSR

228x144

Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska.