20 nissan Leaf highway profile 20tdieulhdpace103.jpg.ximg.l 6 m.smartElektryczny Nissan LEAF e+ uzyskał znakomite wyniki w serii testów badających poziom czystości spalin, emisji gazów cieplarnianych oraz efektywność energetyczną. Elektryczny kompakt w najmocniejszej wersji otrzymał 10 punktów na 10 możliwych w kategorii „jakość powietrza” i 9,9 na 10 za efektywność energetyczną. LEAF e+ zapewnia zasięg do 385 km w cyklu mieszanym WLTP, a także inteligentne systemy wspomagania kierowcy

Nissan LEAF e+ został kompleksowo przebadany przez niezależną instytucję testową Green NCAP i otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Organizacja Green NCAP powstała by promować rozwój czystych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska samochodów. Nissan LEAF e+ uzyskał świetne wyniki pod względem trzech badanych parametrów, co stanowi dodatkowe potwierdzenie pozytywnych opinii na temat ekologiczności tego modelu. Po serii wymagających testów w warunkach rzeczywistych i laboratoryjnych, zgodnie z rygorystycznymi normami dotyczącymi czystości spalin, emisji gazów cieplarnianych i efektywności energetycznej, bezemisyjny LEAF e+ uzyskał najwyższą ocenę w dwóch pierwszych kategoriach. Organizacja Green NCAP podkreśliła inteligentny charakter w pełni elektrycznego układu napędowego z akumulatorem o pojemności 62 kWh, przyznała samochodowi ocenę 9,9 punktów na 10 możliwych w kategorii „wydajność energetyczna” i zwróciła uwagę na innowacyjny system e-Pedal z funkcją odzyskiwania energii.

Marco Fioravanti, wiceprezes ds. planowania produktu w Nissan AMIEO, powiedział: „Odkąd Nissan LEAF został wprowadzony na rynek w 2010 r. jako pierwszy samochód elektryczny przeznaczony dla masowego konsumenta, setki tysięcy klientów na całym świecie zyskało dostęp do ekologicznej, bezemisyjnej mobilności”.

Dave Moss, starszy wiceprezes Nissana ds. badań i rozwoju w regionie AMIEO dodał: „Maksymalna ocena pięciu gwiazdek dla modelu LEAF e+ przyznana przez Green NCAP jest świadectwem jakości tego samochodu i uhonorowaniem dotychczasowych dokonań Nissana podczas pionierskiej dekady innowacji w elektryfikacji. Pragnę podziękować całemu zespołowi ds. badań i rozwoju, bez którego to osiągnięcie nie byłoby możliwe”.

LEAF e+ jest zwieńczeniem dziesięciu lat rozwoju tego modelu. To kompleksowe połączenie wydajnego wykorzystania energii elektrycznej i inteligentnych technologii wspomagających kierowcę.

Układ napędowy z akumulatorem o pojemności 62 kWh zapewnia do 385 km zasięgu w cyklu mieszanym WLTP, a innowacyjny system e-Pedal umożliwia kierowcy przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie za pomocą jednego pedału, co przekłada się na maksymalizację komfortu i wydajności podczas jazdy.

Klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć efektywność energetyczną dzięki trybom B i ECO, które umożliwiają pełne wykorzystanie możliwości hamowania regeneracyjnego, optymalizację dostępnej mocy i oszczędność energii, a tym samym pozwalają kierowcy na pokonywanie dłuższych tras.

Więcej informacji na temat Nissana LEAF można znaleźć na stronie https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/leaf.html

WYWIADY

Recycling Rejs

Prezes Grupy Arcus Michał Czeredys

Środowisko

Coca Cola rozpoczyna test pierwszej papierowej butelki zdjęcie 1

Pierwsza papierowa butelka staje się faktem, czytaj więcej

WYDARZENIA

Ekoinspiracje 2018

Odnawialne źródła energii w aktulanej sytuacji geopolitycznej,czytaj więcej

SAMORZĄD

Forum w Gdańsku

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy...

CSR

228x144

Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska.

EKO KALENDARZ

Dotacje na gospodarkę odpadami komunalnymi

31 października br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie z PO IiŚ przedsięwzięć z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi. Budżet dwóch ogłoszonych pod koniec września naborów dla działania 2.2 wynosi w sumie 2,7 mld zł. Konkursom będą towarzyszyły szkolenia i konsultacje dostępne dla potencjalnych beneficjentów.

Zmiana terminu składania wniosków o dofinansowanie 2.1.5.

Instytucja Zarządzająca POIiŚ 2014-20 podjęła decyzję o wydłużeniu terminu naboru wniosków o dofinansowanie projektów typu 5 w działaniu 2.1. POIiŚ do 24 października br.

Obecnie Instytucja Ogłaszająca Konkurs - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opracowuje aktualizację odpowiednich elementów dokumentacji konkursowej dla działania.