Nissan LEAF należy do pierwszych „elektryków” na świecie, porusza się po drogach wszystkich kontynentów, cały czas niezmiennie oferując coraz bardziej  komfortową i bezpieczną jazdę.

LEAFRadość z bezpiecznej i komfortowej jazdy

Leaf oferuje jedne z najbardziej zaawansowanych dostępnych technologii. Są to funkcje, które pomagają lepiej widzieć, ostrzegają o tym, co dzieje się wokół pojazdu, a w niektórych przypadkach nawet wkraczają i podejmują działania. Obejmuje to automatyczne hamowanie awaryjne, ostrzeżenie o martwym polu, inteligentną kontrolę pasa ruchu i wiele więcej. Ponadto dzięki przeprojektowanemu podwoziu przez zespół badawczo-rozwojowy Nissana LEAF zapewnia doskonałe prowadzenie.

Samochód  jest wyposażony ,w słynny już na rynku e-pedał, który umożliwia przyspieszanie i hamowanie jednym płynnym ruchem. E-Pedal można włączać i wyłączać jednym naciśnięciem przełącznika w zależności od potrzeb. W przypadku konieczności zatrzymania się w sytuacji awaryjnej masz również standardowy pedał hamulca, który służy do gwałtownego hamowania.

Leaf stosuje hamulec regeneracyjny w celu doładowania akumulatora.  Za każdym razem, gdy zwalniasz lub hamujesz, silnik elektryczny pełni rolę generatora, który odzyskuje część energii, która nie została wykorzystana do naładowania akumulatora. Wybierając tryb ECO, możesz zwiększyć swój zasięg nawet o 10%. W ten sposób ograniczasz moc silnika, oszczędzasz energię i nieznacznie zwiększasz hamowanie regeneracyjne.

Nissan LEAF oferuje teraz dostępne Apple CarPlay i Android Auto, które zapewniają bezproblemową integrację ze smartfonem.

Leaf2Zasięg i Ładowanie

Producent podaję, Nissan Leaf wyposażony w akumulator o mocy 62 kWh posiada zasięg do 385 km, co czyni go jednym z lepszych na rynku.

Korzystając z menu Zero Emission LEAF na ekranie nawigacji, możemy znaleźć najbliższą publiczną stację ładowania. System jest bardzo inteligentny umożliwia wyszukiwanie według typu ładowarki i metody płatności. Warto zapamiętać rodzaje punktów ładowania i ich dostępność:

  • Punkty szybkiego ładowania CHAdeMO. Najszybszy sposób na ładowanie samochodu.
  • Ogólnodostępne punkty ładowania poziomu drugiego. Te publiczne punkty ładowania mogą oferować bezpłatne lub płatne ładowanie samochodów elektrycznych.
  • Dealerzy Nissana. Nissana Leaf możesz też naładować u wielu dealerów Nissana w całym kraju.

Korzystanie z ogrzewania lub klimatyzacji ma pewien wpływ na pokonywany dystans, ale możesz skorzystać z inteligentnego systemu, który pozwala na wcześniejsze ogrzanie lub schłodzenie Nissana LEAF przed podróżą, podczas gdy akumulator jest ładowany

Powstał w trosce o środowisko

Wielu sceptyków twierdzi, że samochód elektryczny wcale nie jest ekologiczny, ponieważ korzysta z energii wytworzonej z węgla. Zgoda, w głównej mierze, tak to się jeszcze obecnie odbywa, ale należy pamiętać, że podczas eksplooatacji jest praktycznie zero emisyjny i nie przyczynia się zwiększenia emisji CO2, co jest szczególnie istotne w dużych miastach.

Pojazdy o niskiej emisji, takie jak samochody elektryczne, to pojazdy, które emitują niewielki lub żaden CO2. Pojazdy elektryczne, takie jak Nissan LEAF, emitują 0 g CO2 / km podczas jazdy, ponieważ są zasilane wyłącznie akumulatorem. Nissan wierzy w potencjał pojazdów o niskiej emisji CO2. Współpracuje z wieloma partnerami na świecie, aby pomóc w rozwoju infrastruktury czystej mobilności.

J.S.

WYWIADY

Recycling Rejs

Prezes Grupy Arcus Michał Czeredys

Środowisko

Coca Cola rozpoczyna test pierwszej papierowej butelki zdjęcie 1

Pierwsza papierowa butelka staje się faktem, czytaj więcej

WYDARZENIA

Ekoinspiracje 2018

Odnawialne źródła energii w aktulanej sytuacji geopolitycznej,czytaj więcej

SAMORZĄD

Forum w Gdańsku

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy...

CSR

228x144

Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska.

EKO KALENDARZ

Dotacje na gospodarkę odpadami komunalnymi

31 października br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie z PO IiŚ przedsięwzięć z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi. Budżet dwóch ogłoszonych pod koniec września naborów dla działania 2.2 wynosi w sumie 2,7 mld zł. Konkursom będą towarzyszyły szkolenia i konsultacje dostępne dla potencjalnych beneficjentów.

Zmiana terminu składania wniosków o dofinansowanie 2.1.5.

Instytucja Zarządzająca POIiŚ 2014-20 podjęła decyzję o wydłużeniu terminu naboru wniosków o dofinansowanie projektów typu 5 w działaniu 2.1. POIiŚ do 24 października br.

Obecnie Instytucja Ogłaszająca Konkurs - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opracowuje aktualizację odpowiednich elementów dokumentacji konkursowej dla działania.