EKO MOTO

20 nissan Leaf highway profile 20tdieulhdpace103.jpg.ximg.l 6 m.smartElektryczny Nissan LEAF e+ uzyskał znakomite wyniki w serii testów badających poziom czystości spalin, emisji gazów cieplarnianych oraz efektywność energetyczną. Elektryczny kompakt w najmocniejszej wersji otrzymał 10 punktów na 10 możliwych w kategorii „jakość powietrza” i 9,9 na 10 za efektywność energetyczną. LEAF e+ zapewnia zasięg do 385 km w cyklu mieszanym WLTP, a także inteligentne systemy wspomagania kierowcy

Nissan LEAF e+ został kompleksowo przebadany przez niezależną instytucję testową Green NCAP i otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Organizacja Green NCAP powstała by promować rozwój czystych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska samochodów. Nissan LEAF e+ uzyskał świetne wyniki pod względem trzech badanych parametrów, co stanowi dodatkowe potwierdzenie pozytywnych opinii na temat ekologiczności tego modelu. Po serii wymagających testów w warunkach rzeczywistych i laboratoryjnych, zgodnie z rygorystycznymi normami dotyczącymi czystości spalin, emisji gazów cieplarnianych i efektywności energetycznej, bezemisyjny LEAF e+ uzyskał najwyższą ocenę w dwóch pierwszych kategoriach. Organizacja Green NCAP podkreśliła inteligentny charakter w pełni elektrycznego układu napędowego z akumulatorem o pojemności 62 kWh, przyznała samochodowi ocenę 9,9 punktów na 10 możliwych w kategorii „wydajność energetyczna” i zwróciła uwagę na innowacyjny system e-Pedal z funkcją odzyskiwania energii.

Marco Fioravanti, wiceprezes ds. planowania produktu w Nissan AMIEO, powiedział: „Odkąd Nissan LEAF został wprowadzony na rynek w 2010 r. jako pierwszy samochód elektryczny przeznaczony dla masowego konsumenta, setki tysięcy klientów na całym świecie zyskało dostęp do ekologicznej, bezemisyjnej mobilności”.

Dave Moss, starszy wiceprezes Nissana ds. badań i rozwoju w regionie AMIEO dodał: „Maksymalna ocena pięciu gwiazdek dla modelu LEAF e+ przyznana przez Green NCAP jest świadectwem jakości tego samochodu i uhonorowaniem dotychczasowych dokonań Nissana podczas pionierskiej dekady innowacji w elektryfikacji. Pragnę podziękować całemu zespołowi ds. badań i rozwoju, bez którego to osiągnięcie nie byłoby możliwe”.

LEAF e+ jest zwieńczeniem dziesięciu lat rozwoju tego modelu. To kompleksowe połączenie wydajnego wykorzystania energii elektrycznej i inteligentnych technologii wspomagających kierowcę.

Układ napędowy z akumulatorem o pojemności 62 kWh zapewnia do 385 km zasięgu w cyklu mieszanym WLTP, a innowacyjny system e-Pedal umożliwia kierowcy przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie za pomocą jednego pedału, co przekłada się na maksymalizację komfortu i wydajności podczas jazdy.

Klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć efektywność energetyczną dzięki trybom B i ECO, które umożliwiają pełne wykorzystanie możliwości hamowania regeneracyjnego, optymalizację dostępnej mocy i oszczędność energii, a tym samym pozwalają kierowcy na pokonywanie dłuższych tras.

Więcej informacji na temat Nissana LEAF można znaleźć na stronie https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/leaf.html

Motoryzacja ciągle się zmienia. Samochody są coraz bardziej bezpieczne, coraz lepiej wyposażone i coraz wygodniejsze. Największym wyzwaniem dla inżynierów jest stworzenie nowoczesnych napędów, które będą oszczędne, dynamiczne i ekologiczne. Dlatego też współczesna motoryzacja skierowała się w stronę elektryfikacji. Nabywcy Cupry chcą czegoś wyjątkowego, wyróżniającego się. To nie oznacza dziwactwa ani statusu. Chodzi o wydajność i design.

Taki właśnie jest BORN. Pierwszy w 100% elektryczny model CUPRA, to pełne temperamentu połączenie sportowych emocji, ekspresyjnego designu i najnowszych technologii. Born zapewnia m.in. aż 540 km bezemisyjnego zasięgu, moc do 231 KM oraz niepowtarzalne wrażenia z jazdy. To także jeden z najbezpieczniejszych samochodów w tym segmencie. Najnowsza CUPRA na rynku pojawi się już w listopadzie. 

q

Mitsubishi Motors proponuje nowy model Eclipse Cross PHEV - SUV coupe z unikatowym napędem - elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania. Ten jedyny w swej klasie SUV coupe plug-in wyróżnia się awangardową stylistyką, nawiązującą do japońskiego DNA firmy.

Zaprojektowany od nowa tył pojazdu, nowa stylistyka przodu oraz dynamiczny boczny profil uwypuklają wysmakowane detale a wśród nich ultranowoczesny projekt oświetlenia LED. Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest odpowiedzią na potrzeby indywidualistów dbających o środowisko i doceniających wyjątkową ciszę i wygodę podróżowania hybrydą plug-in oraz kierowców, którzy chcą się wyróżnić w tłumie.

1

SpringNowa Dacia Spring to początek nowej elektromobilności – dostępnej dla wszystkich i przystosowanej do różnorodnych sposobów użytkowania. Spring to samochód miejski o wyglądzie SUV-a z w 100% elektrycznym napędem. Nowa Dacia Spring posiada przestronne wnętrze, mogące pomieścić 4 dorosłych pasażerów, i dysponuje zasięgiem 230 km w cyklu WLTP (305 km w cyklu miejskim WLTP). Będzie oferowana w trzech wersjach: w wersji dla klientów indywidualnych, w wersji Business dla firm lub operatorów carsharingu, a od 2022 r. także w wersji dostawczej Cargo o największej ładowności.

MazdaW lipcu tego Mazda Motor Poland wprowadziła swój program Ekodopłaty Mazdy także dla firm. Wysokość dofinansowania do pierwszej elektrycznej Mazdy MX-30, bez względu na wybrany poziom wyposażenia, wynosi 18 750 zł brutto i jest równa podstawowej kwocie dopłaty rządowej zapowiedzianej w programie „Mój elektryk”.

„Z naszych doświadczeń wynika, że większość klientów wybierających elektryczną Mazdę MX-30 dokonuje zakupu na firmę. Wiemy, że planowany jest start programu wsparcia rządowego dla nabywców instytucjonalnych, jednak nie znamy daty rozpoczęcia ani dokładnych zasad udzielania tych dopłat, więc wraz z dealerami  wprowadziliśmy Ekodopłatę Mazdy dla każdej firmy, na prostych zasadach” – wyjaśnia Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland