EKO MOTO

suzuki 2Jazda samochodem w warunkach miejskich to swoisty taniec w gąszczu ulic, to sztuka płynnego poruszania się w labiryncie pojazdów, świateł i ludzi. Suzuki Swift Sport Hybrid idealnie pasuje do takiej rzeczywistości, w której pojazdy zwinne, szybkie i zwrotne świetnie się sprawdzają. Dzięki pełnej mocy 129 KM Swift zapewnia radość z jazdy, a dzięki aluminiowym felgom i podwójnemu układowi wydechowemu nadaje wyglądowi sportowy charakter.

elektroAFIRRada Unii Europejskiej przyjęła ostateczne zapisy AFIR - Alternative Fuel Infrastructure Regulation, które będą obowiązywały we wszystkich krajach członkowskich Unii. Nowe regulacje to m.in. wytyczne odnośnie implementacji stacji ładowania i infrastruktury wodorowej wzdłuż korytarzy transportowych UE, tzw. „transeuropejskiej sieci transportowe" - TEN-T.

- Nowe rozporządzenie zostanie ogłoszone w Dzienniku Urzędowym UE. Regulacje będą obowiązywały po 6 miesiącach od dnia ogłoszenia. Oznacza to, że kraje takie jak Polska mają ekstremalnie mało czasu na implementację. A wyzwań mamy wiele - to między innymi dostępność przyłączy elektroenergetycznych na MOP-ach, a w praktyce jej brak. - mówi Krzysztof Burda, Prezes Zarządu Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności (PIRE).

ŁADOWARKALiczba stacji ładowania samochodów elektrycznych i samych ekoaut rośnie w szybkim tempie, ale Polska wciąż jest pod tym względem daleko za większością krajów europejskich. W dodatku elektromobilność rozwija się głównie w dużych miastach. Najwięcej w Warszawie, ale też Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy i Lublinie. Łącznie gminy powyżej 100 tys. mieszkańców odpowiadają za 56 proc. wszystkich stacji. Mniejsze samorządy przeznaczają pieniądze na zaspokajanie pilniejszych potrzeb. Teraz będą mogły się ubiegać o sfinansowanie budowy stacji i jej obsługi przez dwa lata.

Opel 521903 ENTak brzmi hasło nowej ogólnoeuropejskiej kampanii Opla dla najlepiej sprzedającego się SUV-a z napędem elektrycznym i symbolem błyskawicy w logo. Opel Mokka jest śmiały, przejrzysty i przede wszystkim elektryzujący.

colt 2Mitsubishi Motors powraca do europejskiego segmentu B z zupełnie nowym modelem COLT. Po marcowej premierze nowego ASX, COLT powraca do centrum europejskiego segmentu B, korzystając z sukcesu poprzednich generacji. Samochód opracowany dla Europy będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne i układy napędowe, w tym także hybrydowe (HEV) Mitsubishi Motors Europe potwierdza dziś wprowadzenie na rynek nowego COLT-a, który zostanie zaprezentowany 8 czerwca i wejdzie do sprzedaży w całej Europie jesienią tego roku. Stworzony z myślą o europejskich kierowcach i wyposażony w zaawansowane rozwiązania techniczne COLT uzupełni ofertę marki w podstawowym europejskim segmencie B, obok nowego ASX z segmentu B-SUV, który pojawił się w salonach w marcu.