EDUKACJA

pieniądze 288 192Mieszkańcy Polski, którzy nie segregują odpadów właśnie przekonują się jak słono to kosztuje. Gminy mocą zmienionego prawa wprowadzają nowe opłaty, które dla osób oddających wszystkie śmieci w jednym pojemniku oznaczą podwojenie opłat. Dla tych, do których bardziej przemawiają argumenty niż kary finansowe Ministerstwo Środowiska prowadzi akcję edukacyjną pod hasłem - Piątka za segregację.

solaris elecOprócz walki z alarmującymi zmianami klimatycznymi, aspekt elektryfikacji transportu to również źródło pozyskania znaczących przychodów i oszczędności dla każdego państwa. Czy globalny rozwój elektromobilności wpłynie także na przyszłość polskiej gospodarki i społeczeństwa?

world 2081907 1920Zrównoważony rozwój to jedno z najbardziej nośnych i ważnych pojęć dzisiejszego świata. Zwłaszcza w wymiarze ekonomii, gospodarki i biznesu oraz wymiarze społecznym. Koncepcja zrównoważonego rozwoju po raz pierwszy w dyskusjach pojawiła się w 1968 roku podczas obrad Międzynarodowej Konferencji Ekspertów Naukowych UNESCO, poświęconej wzajemnym powiązaniom środowiska i rozwoju. W trakcie jej trwania powstał interdyscyplinarny program „Człowiek i biosfera”...

BurzeBurze to normalne w okresie wiosenno-letnim zjawisko atmosferyczne. Zdaniem części naukowców od pewnego czasu obserwujemy w Polsce wzrost poziomu zagrożenia burzowego. Chodzi tu o bardziej gwałtowny przebieg tego typu zjawisk, które coraz częściej występują w połączeniu z silnymi nawałnicami, powodując ogromne spustoszenia, tragedie i śmierć ludzi.
Jak bezpiecznie przetrwać burzę. Jak uniknąć porażenia piorunem? Jak chronić zdrowie i życie?

gaz1Fundusz Naturalnej Energii to konkurs grantowy organizowany od ośmiu lat przez GAZ-SYSTEM. Partnerem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Każdego roku we wrześniu szkoły, przedszkola, fundacje i stowarzyszenia, gminy i miasta składają wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów na ratowanie środowiska naturalnego.